Je 7:30, ovzdušie je nasiaknuté vôňou soli a v povetrí sa nesie škrekot čajok. Sedíme práve v prístave. V našej obľúbenej kaviarni sledujeme úžasný východ slnka, popíjame espresso a premýšľame nad tým ako to všetko začalo…

Kto sme? Dvaja priatelia, ktorí sa v roku 2015 rozhodli nájsť miesto, kde by mohli rozvíjať svoju vášeň. Miesto, kde by našli informácie o tom, ako byť elegantnými, ako vycibriť spôsoby a zapôsobiť tak na ženu svojho srdca. Miesto, na ktorom by mohli ochutnať tie najlepšie jedlá a nápoje. Miesto, ktoré by bolo nasiaknuté informáciami a zaujímavosťami. Jednoducho sme chceli nájsť miesto, kam by sme sa radi vracali a vždy tam našli niečo nové.

Naše hľadanie začalo. Po nejakej dobe sme si však uvedomili, že je to beznádejné – to čo sa snažíme nájsť proste neexistuje. Počkať. „Neexistuje“ – to slovo predsa nepoznáme. Možno sme len celý čas hľadali na zlom mieste. Obidvaja sme vedeli čo treba spraviť. Musíme odísť. A tak sa aj stalo. Jedno ráno sme jednoducho nastúpili na loď a odplávali.

Plavba trvala už niekoľko mesiacov a my sme začínali strácať nádej. Naše vysnívané miesto asi naozaj neexistuje. A vtedy sme ho zazreli. Ostrov. Bol presne tým, čo sme tak neúnavne hľadali. Vystúpili sme z lode a s úsmevom na perách sme sa obzreli vôkol seba. Nazvali sme ho Gentleman Island.

Slnko je už vysoko. Dopíjame espresso, na stole nechávame pár mincí, usmejeme sa na pekné dievča, ktoré akurát prestiera vedľajší stôl a odchádzame. Máme toho dnes veľa na práci, sme predsa na našom Ostrove gentlemanov, a tu sa každý deň niečo deje.

Tak čo? Nastúpite aj vy na loď a odplávate na Gentleman Island?

 

Matej Mojžiš a Radoslav Bellan
zakladatelia GentlemanIsland.sk

Pin It on Pinterest

Share This