Symbol nežnosti, krásy či veľkoleposti. Jednoduchý dar, ktorý vyčarí úsmev na tvári nejednej ženy. Je to však naozaj také jednoduché? Poznáte významy farieb, druhov a čísel? Dokážete z bežného darovania kytice vyťažiť maximum? Z doteraz nedbanlivo vyberaného daru môžete vďaka našim tipom a trikom dopriať žene ozajstný zážitok! Jediné čo potrebujete, je riadiť sa jednoduchým kódexom pravých gentlemanov.

Kytica tulipánov

Farba je dôležitá

Nezáleží na tom, pri akej príležitosti chcete kyticu darovať. Dajte si záležať na každej drobnosti. Neoddeliteľnou súčasťou výberu je aj farebná kombinácia. Viete, aké posolstvo v sebe ukrývajú jednotlivé farby?

Biela – čistota, dokonalosť, nevinnosť, otvorenosť, úprimnosť, neha.

Žltá – živá, hravá, vyžarujúca teplo, radosť. Pozor! V prípade kombinácie s krikľavými odtieňmi môže pôsobiť falošne a závistlivo.

Oranžová – energická, kreatívna, vyvolávajúca pocity šťastia.

Červená – farba lásky, slávnosti, ohňa, vášne, zdvorilosti, manželského spolužitia, povzbudzujúca. Je plná temperamentu, môže však pôsobiť až dráždivo a znepokojujúco.

Ružová – uvoľňujúca, nežná, prejavuje city v láske.

Fialová – mystická, exkluzívna, vážna, srdečná, duchovná.

Zelená – farba vyrovnanosti, svetla, života, pôsobí liečivo, pokojne a sviežo.

Fialová kytica

Najobľúbenejšie druhy

Neviete sa rozhodnúť, aké kvetiny by potešili vašu milú, matku, babičku, sestru, kamarátku či tetu? Inšpirujte sa najčastejšie darovanými a najobľúbenejšími kvetmi všetkých čias!

Tulipán – Symbolizuje lásku, nehu aj bohatstvo. Vhodný je pre mladé ženy, ktoré obľubujú pestrosť a jar.

Karafiát – Vášeň, láska, pôvab i odvaha sa spájajú práve s týmto kvetom. Vhodná je pre mladé i zrelé ženy, ktoré obľubujú klasiku či jednoduchosť.

Orchidea – Vznešená, jedinečná a zmyselná kvetina, vhodná pre ženy kreatívne, s veľkou osobnosťou. Práve orchideou prejavíte žene úctu. Je vhodná ako pre mladé, tak aj pre staršie či konzervatívnejšie dámy.

Ruža – Klasika, ktorou neurazíte žiadnu dámu. Je prejavom lásky, krásy, náklonnosti a sexuálnej túžby.

Ľalia – Kvetina vyjadrujúca priateľstvo, nehu, odkrýva ochranárske sklony. Vhodná pre mladú i zrelú ženu.

K ďalším populárnym kvetinám patria slnečnica, levanduľa, margarétka, fialka, nevädza, iris, gladiola, konvalinka, hyacint, narcis, nezábudka, chryzantéma či kamélia.

Biele ruže

Skôr, než kvet darujete

Dbajte na počet kvetov v kytici. Už v minulosti sa stalo prelomovým číslom 10. Ak je počet kvetov nižší, mal by byť nepárny. Nízke párne číslo (napríklad 6) je vhodnejšie skôr na smútočné obrady. Ak je v kytici viac ako 10 kvetov, nepárny počet nie je nevyhnutný. Pokojne môžete darovať povedzme 30 kvetov. Pravidlo párneho a nepárneho počtu kvetov v kytici nie je zaužívané na celom svete. Každá kultúra má v spôsobe darovania kvetov určité tradície. V prípade, že je žena, ktorú chcete potešiť kvetmi cudzinka, je lepšie sa s nimi oboznámiť a vyhnúť sa tak možnému faux pas.

Žena sa teší z darovaného kvetu

Najistejším je darovanie rezaných kvetov, ktoré sú vhodné na všetky príležitosti. Črepníkové kvety je lepšie darovať pri kolaudácii, prípadne ženám, s ktorými sa veľmi dobre poznáme a vieme, že ich takýto kvet poteší viac. V prípade slávnostnejších príležitostí sú optimálnou možnosťou aj obľúbené kvetinové koše.

Pred odovzdaním kvetov nezabudnite odstrániť papier či obal, v ktorom sú zabalené! Pri gratulácii je ideálne držať kyticu v ľavej ruke, aby pravá ostala voľná na blahoželanie či pozdrav. V prípade, že chcete obdarovanej žene povedať viac, než dokážete vysloviť v danej chvíli a spoločnosti, je ideálnou voľbou priloženie kartičky s venovaním. Pri písaní venovania buďte originálny, no zároveň stručný a výstižný.

Gentleman daroval žene kvety

Nech už kvety darujete pri určitej príležitosti alebo “len tak”  vždy ide o krásne a láskyplné gesto, ktorým, vďaka jednoduchým detailom, môžete povedať omnoho viac, než by ste čakali.

Pin It on Pinterest

Share This