Čoraz častejšie sa zo ženských úst ozýva stará známa fráza: „ Všetci gentlemani už zrejme vymreli. Dnes už nenájdem chlapa, ktorý sa vie správať….“ Ženy sú jemné a citlivé stvorenia a pokiaľ sa k nim muž nedokáže správať s úctou a obdivom, cítia sa nedocenené a takisto aj sklamané.

Tento článok nie je určený len pre mužov, ktorí sú single a chcú si nájsť ženu, ktorú očaria svojimi gestami. Inšpiráciu v ňom môžu nájsť aj muži, ktorí sa chcú naučiť, ako urobiť svoju ženu šťastnejšiu svojou pozornosťou a takisto muži, ktorí sa chcú zdokonaliť v slušnom a etickom správaní..

S gestami to nepreháňajte

Chcete dámu privítať a pozdraviť ju ako gentleman? Vždy existujú gestá s ktorými zapôsobíte. Nie vždy to ale treba preháňať. Pokiaľ sa jedná o vaše prvé stretnutie je vhodné nemeškať a predstaviť sa.

Bozk na líce by mal pripomínať len jemné dotyky líc, nie žiadne reálne bozky. V prípade, že sa s dámou poznáte dlhšie je milé, ak jej chcete polichotiť bozkom ruky. Ten by mal byť takisto len jemný a bozk by ste mali len jemne naznačiť. Viac o tom ako správne pobozkať ruku sa môžete dočítať v našom článku “Podávate ruku skutočne správne? Naučte sa tieto pravidlá!”.

 

Gentleman podáva ruku svojej partnerke a pomáha jej vystúpiť z auta

Kľúčová je takisto konverzácia. Veľa mužov pri konverzácií nielen so ženami zabúda na to, že zlatá stredná cesta je tá najideálnejšia. Znamená to, že je dobré zapájať sa do konverzácie, poprípade zažartovať, ale všetko s mierou.

Nedajte najavo, že ste nervózny ale takisto sa nehrajte na niečo, čo v skutočnosti nie ste. Buďte pokojný, pretože nervozita sa veľmi ľahko prejavuje na vašom správaní.  Takisto nezabúdajte dávať priestor vyjadriť sa aj ľuďom s ktorými komunikujete. Naučte sa byť nielen dobrým rečníkom, ale aj dobrým poslucháčom .

V reštaurácií alebo kaviarni

Prvý dojem je dôležitý. Pokiaľ vás čaká prvé rande, ako správny gentleman myslite na to, kam ju pozvať. Na výber máte napríklad reštauráciu alebo kaviareň. Dôležité je zhodnotiť miesto, kde sa ju chystáte pozvať. Pokiaľ sa ju rozhodnete pozvať do kaviarne na kávu, môžete jej elegantne otvoriť dvere a dať jej prednosť.

 

Pokiaľ sa ale chystáte na večeru do luxusnej reštaurácie, ako prvý by ste mali vojsť vy. Nikdy nezabudnite pomôcť dáme s kabátom a pokiaľ sa toho neujme čašník, tak jej slušne odsuňte stoličku a pomôžte jej usadiť sa k stolu. Ako prvá si má k stolu sadať dáma, na čo by ste nikdy nemali zabúdať.

Pravidlá stolovania neovládate dokonale a neviete ktorou vidličkou alebo lyžičkou začať, pretože je ich tam akosi viac? Pamätajte , že začínate vždy z vonkajšej strany.  Pokiaľ ste fajčiar, zapáliť by ste si mali až po dezerte a takisto len s dovolením vašej partnerky. Ako správny gentleman, by ste o účet mali požiadať vy a takisto, by ste mali nechať aspoň malé prepitné.

Aj v kine platia určité pravidlá

Chystáte sa do kina? Aj na tomto mieste patria určité pravidlá. Na rozdiel od návštevy divadla, nemusíte mať oblečený oblek alebo košeľu. Do kina sa môžete obliecť neformálne, pohodlne aj športovo. Podobne ako na inom mieste, pomôžte vašej partnerke s kabátom a pomôžte jej usadiť sa.

Vaša partnerka by mala sedieť po vašej pravici. Výnimkou je, ak máte miesta rezervované na kraji alebo pri uličke. V tom prípade, by ste na kraji mali sedieť vy. Pokiaľ sa do kina chystáte napríklad dva páry, obe dámy by ste mali usadiť v strede a vy ako muži by ste mali byť po ich boku.  Nezabudnite si vypnúť mobil, alebo si aspoň stíšiť zvonenie.

Vysvietené divadlo v Chicagu

Pokiaľ ste na rande, po večeri alebo návšteve divadla, resp. kina buďte galantný a vašu partnerku odprevaďte domov alebo jej zabezpečte odvoz a dajte jej jasne najavo ,že čas strávený s ňou bol hodnotný a bolo vám potešením stráviť ho práve s ňou.

Pin It on Pinterest

Share This