Bývanie v industriálnom štýle a priestoroch, ktoré boli v minulosti napríklad skladmi? Ak ste o ňom nepočuli, nie je to nič nezvyčajné. V našich končinách  je tento štýl bývania veľmi málo rozšírený a ľudia o ňom nevedia až v takej miere, ako v „západných“ krajinách.

Industriálny štýl, alebo tzv. “priemyselný štýl“  je inšpirovaný dizajnovou stránkou priemyselných priestorov a využíva ich „vzdušnosť“  a účelnosť. Tehly, surový betón, sklenené povrchy, ale aj prírodné prvky, to všetko sú detaily na ktoré sa nezabúda.

Kam siaha história tohto štýlu?

Tento štýl bývania je preferovaný predovšetkým mladými ľuďmi. Vznik industriálnych bytov a bytov zhotovených z iných skladových priestorov totiž siaha do obdobia, kedy sa veľa mladých ľudí snažilo vyriešiť svoju nie veľmi prajnú situáciu s bývaním svojsky. Týkalo sa to predovšetkým mladej skupiny ľudí, ktorí sa snažili využiť staré skladové priestory a miesta podobného charakteru vo svoj prospech.

Časom v tomto štýle bývania začali hľadať inšpiráciu aj umelci. Medzi základné charakteristické črty tohto bývania patria detaily, medzi ktoré nepochybne patria veľké sklá, nadrozmerné obrazy, moderný industriálny nábytok kombinovaný so starožitnosťami, podlaha z liateho betónu alebo vinylová podlaha.

Originalita, ktorá nepozná hranice

Zabúdať by sa nemalo ani na retro prvky, ktoré nestarnú a v industriálnom štýle bývania si nájdu svoje miesto. Nebojte sa nábytku na kolieskach, alebo ikonických skvostov nábytku. Tento štýl bývania si jednoducho žiada originalitu, ktorá zvýrazní individualitu majiteľa.

Niektorí ľudia hľadajú rôzne skladové a iné priestory len preto, aby si na takomto mieste mohli vytvoriť svoj industriálny byt alebo dom. Veď kde to bude pôsobiť lepšie, ako v podobnom prostredí?

Jedná sa nielen o mimoriadne úsporný spôsob bývania, ale takisto o bývanie, ktoré bude vo finálnej verzií efektné a nadčasové. Popustite uzdu vašej fantázii a nechajte sa inšpirovať dizajnérskym industriálnym štýlom, ktorý má neobmedzené hranice možností.

Galéria

Pin It on Pinterest

Share This