Dnešný svet je pre súčasného muža mnohokrát chaotický. Máme veľa povinností a neraz nám rôzne menšie, ale aj väčšie udalosti jednoducho vypadnú z mysle. Niektoré posunieme do popredia našich priorít, tie druhé nám však uniknú. Ako tento problém vyriešiť? Riešenie je jednoduché a naozaj prozaické – poznámkový blok!

Zápisník Moleskine ležiaci na stole

 

Klasickým zápisníkom ešte neodzvonilo

Moderné technológie od základov zmenili diáre a zápisníky a snažia sa klasickú, fyzickú formu vyradiť z bežného života. Žiaľ, pomaly ale isto sa im to darí. Aj napriek tomuto postupnému úpadku však zápisník ešte svoje posledné slovo rozhodne nepovedal! Dnes neplní iba úlohu udržiavania informácií, ale aj akúsi úlohu nadčasového prvku v životnom štýle muža. Na trhu sa neustále objavujú nové typy a modely, ktorých príťažlivý dizajn obohacuje špecifickú charakteristiku života moderného gentlemana. Obyčajný kožený poznámkový blok tak môže slúžiť ako pripomienka k udalostiam a povinnostiam, ale aj ako trendový módny doplnok. Samotná fyzická forma tohto objektu pôsobí nostalgicky a určite si ju zamilujú najmä tí, ktorí nechcú dovoliť všadeprítomnej technike ovládať ich životy.

Muž si píše poznámky do svojho zápisníka

 

Ich ďalšou výhodou, okrem príjemného fyzického kontaktu s papierom a celkovo diárom, je rýchly prístup k zapísaným informáciám. Niekedy je oveľa rýchlejšou voľbou nalistovanie, ako hľadanie konkrétnej pripomienky v telefóne alebo v online zápisníku. Nič nenahradí pocit písania ceruzkou na kvalitný papier. Okrem toho nie je závislý od batérie, internetového pripojenia či iných energií. Ďalšou výhodou, ktorú som už spomínal, je jeho obrovský módny význam a potenciál. Luxusný diár dokáže oživiť a znásobiť pozitívny dojem z každého jeho vlastníka. Vďaka širokému výberu najrôznejších variant ponúka nekonečné možnosti. Istou nevýhodou, pravda, môže byť neustále prenášanie. Tento problém je však vyriešený inteligentným rozvrhnutím rozmerov. A napokon, aj smartfón musíte stále nosiť pri sebe.

Zápisník, fotoaparát a Macbook ležiaci na stole

 

Aký zápisník si teda vybrať? Je to len na vašom osobitom štýle a kreativite. Z množstva modelov si vyberie určite každý! Preto určite klasický, fyzický poznámkový blok neodpisujte, nateraz sa s nami rozhodne nelúči.

Pin It on Pinterest

Share This