Gentleman sa pozná. Základom je predovšetkým jeho správanie, avšak bez upraveného zovňajšku s kúskom elegancie veľmi neuspejete. Chcete si jednoducho povedané „šplhnúť“? V tom prípade by vo vašom šatníku nemalo chýbať týchto 15 vecí.

1. Hodvábna vreckovka do saka

Pokiaľ nosíte sako, nič nevytvorí lepší dojem než hodvábna vreckovka v jeho náprsnom vrecku. Samozrejme záleží aj na tom, ako ju do saka zakomponujete a naaranžujete. Všetko chce len kúsok citu pre detail.

2. Manžetové gombíky

Nielen ženy sú detailistky. Doplnok na vašej košeli v podobe precíznych a pútavých manžetových gombíkov bude rozhodne detailom, ktorý si vyslúži pozornosť okolia. Manžetové gombíky od pradávna sú aj budú pánskym doplnkom, ktorý sa do dobrej spoločnosti jednoducho hodí. Viac si o nich môžte prečítať v našom dvojdielnom článku.

3. Pletená kravata

Počuli ste už o pletenej kravate? V našich končinách možno tento pánsky doplnok ešte nepokoril všetky ulice, avšak ak chcete kráčať s dobou tento kúsok by nemal chýbať ani vo vašom šatníku.

Doplnky gentlemana - pletená kravata

4. Prepletaný opasok

Opasok je nutnosťou každého muža. Prepletaný opasok s koženým zakončením bude nadčasovým kúskom, ktorý sa vám bude hodiť k čomukoľvek.

Doplnky gentlemana - prepletaný opasok

5. Rukavice

Rukavice sú doplnkom, ktorý väčšina mužov v bežnom živote odmieta. Muži by si však mali uvedomiť, že rukavice nemusia byť výlučne zásadou sezónnej lyžovačky. Naopak, kožené rukavice v príjemných zemitých odtieňoch z vás urobia kráľa každej ulice a budete pôsobiť maximálne elegantne.

Doplnky gentlemana - rukavice

6. Hodinky

Aj keď doba pokročila a hodinky pomaly vystriedal smartphone, nezabúdajte, že nie je nič komfortnejšie, než sa zorientovať v čase elegantným zdvihnutím ruky na ktorej sú kvalitné pánske hodinky.

Doplnky gentlemana - hodinky

7. Šál

Dnes už nájdete množstvo zaujímavých prevedení, od tých mohutnejších do zimného počasia, až po padavé jarné a jesenné pánske šály. Výber je len na vás!

8. Viazací motýlik

Skúste občas vymeniť overenú klasiku v podobe kravaty za motýlika. Na večierok, ples, do divadla alebo na obchodné rokovanie. Elegantne uviazaný a zladený motýlik pôsobí vkusne a padne na krk každého gentlemana, ktorý chce upútať pozornosť.

Doplnky gentlemana - motýlik

9. Slnečné okuliare

Slnečné okuliare sú neodmysliteľnou súčasťou outfitu každého pána s dobrým vkusom. Populárne sú veľmi známe Ray-Ban Wayfarer, modely typu aviator (pilotky), ale aj iné tvarovo zaujímavé slnečné okuliare.

Doplnky gentlemana - okuliare

10. Ponožky

Bez ponožiek ani na krok. Vždy je dôležité dbať na to, aby boli vyrobené z kvalitného materiálu, v ktorom sa vaša noha nebude nadmerne potiť. Nevyhnutnosťou sú základné farby ako čierna, hnedá, či tmavo modrá. Nezľaknite sa však ani odvážnejších farieb, či vzorov, ktoré dodajú vášmu celkovému vzhľadu originalitu a jedinečnosť.

Doplnky gentlemana - ponožky

11. Dáždnik

Dáždnik by ste mali mať pri sebe už aj pri najmenšom náznaku sychravého počasia. Zachráni vás pred nepríjemným zmoknutím alebo vám pomôže zapôsobiť na tú krásnu dámu na zastávke, ktorá si ho v nečase zabudla.

Doplnky gentlemana - dáždnik

12. Vreckový hrebeň

Každý gentleman vie, že by sa mal o svoje vlasy pravidelne starať. Mať po ruke vreckový hrebeň nie je nikdy na škodu. Môžete ho použiť kdekoľvek sa nachádzate.

13. Sada na holenie

Kvalitná sada na holenie je základ. Holiť sa predsa môžete aj bez toho, aby ste predišli nepríjemným červeným miestam a podráždeniu. Ak chcete vyskúšať tradičnejšiu metódu, namiesto klasickej žiletky vyskúšajte britvu. Viac o jej pôvode sa dočítate v našom článku “Páni, čo vete o histórii britvy?”.

14. Cédrové napínače do topánok

Cédrové napínače zaručia vašim topánkam dokonalý tvar po dlhý čas. Vaše topánky zanechajú v skvelej forme a bez zápachu. Investícia do nich sa rozhodne oplatí.

Doplnky gentlemana - cédrové napináky

15. Vizitkovník

Mať vždy po ruke vizitky alebo karty nie je na škodu. S elegantným vizitkovníkom budete pripravený a navyše štýlový v každej situácií.

Pin It on Pinterest

Share This