Milí páni, poznáte to. Počasie je čoraz chladnejšie, sú dni, keď slnko nevidíme dokonca aj celé týždne. Po dlhých letných mesiacoch prišla zima. Tešíte sa ako s partiou opäť vyrazíte na hory, na poriadnu chatu a lyžovačku? Už sa neviete dočkať, a preto s obrovským nadšením vytiahnete tašku. Hor sa baliť! V skrini už padá prach na vaše lyže a snowboard, ktoré ste nevybrali už dlhú dobu. Pritom si hodíte do tašky nejaký ten skrutkovač, lebo, čo keby náhodou nejaká skrutka povolila? V kuchyni na stole vidíte stáť kopu multivitamínov, zázvoru a rôznych byliniek, ktoré vám nabalila vaša priateľka. Vy však radšej otvoríte chladničku a zbalíte celý kartón dobre vychladeného piva. Ale páni, rozmýšľali ste aj nad tým, čo si zbalíte do kozmetickej taštičky? Čo ak vám poviem, že vaša koža trpí v zimných mesiacoch viac ako v letných? Áno, aj pre vás je podstatná starostlivosť o pleť. Vravíte si, že je to len čisto ženská záležitosť a pre vás takáto starostlivosť nie je potrebná? Dovoľte mi presvedčiť vás o opaku.

Muž sa balí a vyráža na hory

 

Prečo je také nevyhnutné starať sa o svoju pleť hlavne počas zimy?

Praská a vysušuje sa vám v zime koža? Cítite sa nepríjemne? V zimných mesiacoch býva metabolizmus kože značne spomalený. Práve takéto obdobie je pre pokožku po lete veľkou záťažou. Vplyvom chladu sa koža horšie prekrvuje, pôsobí matnejšie a suchšie. Nielen chlad, ale aj nízka vlhkosť vzduchu spôsobuje, že je tkanivám odoberaná voda. V dôsledku toho pokožka postupne začína praskať, hrubnúť alebo sa odlupovať, a to najmä na miestach, ktoré nie sú chránené oblečením, najčastejšie je to tvár a ruky.

Muž na ktorého padá sneh

 

Aj vy radi posedávate v bufete s nejakým tým panákom na zahriatie v ruke a užívate si zimné slnečné lúče, aby ste počas lyžovačky nabrali trochu bronzu?  Netreba zabúdať, že zimné slnko je tak isto zradné, ako aj letné. Mnohí si myslia, že slnečné lúče pôsobia počas zimy oveľa menšou intenzitou, čo je však mylná predstava. Hm, zamyslite sa. Čo treba robiť, aby mužská pleť  vyzerala stále sviežo a energicky? Čo robiť, aby bola mužská pokožka fresh aj počas zimy? Čítajte ďalej!

Ako sa starať o svoju pleť?

V prvom rade je potrebné hydratovať pleť zvnútra. Dodržiavanie pitného režimu je nesmierne dôležité aj v období zimných mesiacov, pretože voda je ideálny prostriedok na pravidelné a dlhodobé zavodňovanie organizmu a odplavovanie nečistôt z tela. Výsledkom správneho pitného režimu je elasticita vašej pleti. Navyše, nepravidelný pitný režim je jedným z hlavných príčin urýchľovania procesu starnutia. Teda nezabúdajte – Dodržiavať pitný režim!

Na hydratáciu pleti zvonka je nevyhnutné používať kvalitnú kozmetiku. Moderná doba prináša so sebou zmeny v chápaní starostlivosti o mužskú pleť. Páni, ak chcete vyzerať atraktívne pre svoju polovičku a sami sa naozaj cítiť dobre, na trhu je množstvo kozmetických prípravkov určených špeciálne pre starostlivosť o vašu pokožku, rozdelených podľa veku a typu pleti. A to nielen pre starostlivosť v zimnom období.  Zatiaľ, čo v mladšom veku je na prvom mieste čistenie a píling, po štyridsiatke vystupuje do popredia účinná hydratácia. Dobrý hydratačný krém by preto určite nemal chýbať u žiadneho muža. Stačí, ak si ho vyložíte na poličku k vašej zubnej paste, aby ste ho mali neustále na očiach.

Dobrá lyžovačka, škrabanie námrazy z auta bez rukavíc, zimná prechádzka alebo aj cesta do práce dáva zabrať aj vašim rukám a perám. Preto ako prvú pomoc treba mať aj hydratačný krém na ruky, balzam na pery s UV filtrom či telové mlieko po kúpeli.  Že je toho už na vás priveľa? Tak sa skúste zamyslieť, či chcete vyzerať sviežo a atraktívne nielen pre svoju polovičku, ale hlavne sami pre seba.

Mužská lyžiarska výstroj

 

Tak čo, milí páni. Ako ste sa rozhodli? Pribalíte si k svojej zimnej výbave aj pár kozmetických prípravkov?

Pin It on Pinterest

Share This